بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن سرا کاملا محفوظ می باشد

چمن مصنوعی بین موزاییک یا واش بتن

چمن مصنوعی بین موزاییک یا واش بتن
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/07/27 2 نظر

چگونه زیبایی و جذابیت موزاییک های حیاط خود را دو چندان کنیم؟
این روزها استفاده از چمن مصنوعی بین موزاییک به یک ترند روز تبدیل شده است و روز به روز افراد بیشتری از این ترند برای حیاط خانه ها و ویلاها و حتی مکان های تفریحی استقبال می کنند.

چمن مصنوعی بین موزاییک یا واش بتن

چگونه زیبایی و جذابیت موزاییک های حیاط خود را دو چندان کنیم؟
این روزها استفاده از چمن مصنوعی بین موزاییک به یک ترند روز تبدیل شده است و روز به روز افراد بیشتری از این ترند برای حیاط خانه ها و ویلاها و حتی مکان های تفریحی استقبال می کنند.

 


نصب چمن مصنوعی بین موزاییک، سنگ فرش، سیمان و غیره می تواند زیبایی چشم انداز مورد نظرتان را دو برابر کند. البته نصب چمن مصنوعی به صورت نواری در میان این سطوح سخت و سنگی نیز کار چالش برانگیزی است. اگر پروسه نصب مطابق با برنامه پیش نرود، نتیجه آن واقعا مانند کابوس خواهد بود. 
در واقع قبل از این که چنین پروژه ای انجام شود، باید پروسه و مراحل اصلی آن از قبل مشخص شود. قیمت چمن مصنوعی بین موزاییک در صورتی به صرفه خواهد بود که همه چیز مطابق با نقش و طرح قبلی پیش رود، در غیر این صورت فقط پول خود را دور می اندازید. 
گروه چمن سرا با ارائه چمن های مصنوعی باکیفیت و ماندگار، می تواند پروسه نصب چمن مصنوعی بین موزاییک را با کادر مجرب و متخصصی که دارد، به سادگی و باموفقیت به سرانجام برساند. 
در این جا می خواهیم به شما بگوییم که چگونه چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ فرش های حیاط باید به روش درستی نصب گردد تا جذابیت چشم انداز مورد نظرتان بیش از پیش شود.

 

 

 

مرحله اول: برنامه ریزی از قبل
مطمئنا مشتریان از قبل درباره قیمت چمن مصنوعی بین موزاییک و پروسه نصب موفقیت آمیز آن اطلاعاتی را به دست می آورند. چنین پروسه ای ممکن است موجب هدر رفتن چمن مصنوعی شود تا به شکل مناسبی میان سنگفرش و موزاییک ها جای بگیرد. 
اما پیشنهاد می شود که ابتدا سنگ فرش یا موزاییک ها در محل های مناسب و مورد نظر حیاط نصب گردد و سپس رول های بزرگ چمن مصنوعی روی سطح مورد نظر پهن شده و سپس قسمت هایی که قرار است سنگ فرش یا موزاییک نمایان باشند، بریده شوند.
 این روند بسیار بهتر از به کار بردن نوارهایی از چمن مصنوعی می باشد. از طرفی به این ترتیب در هزینه نیروی کار نیز صرفه جویی می شود و در نهایت قیمت چمن مصنوعی بین موزاییک نیز برای مشتری کاهش می یابد. 

برای نصب موزاییک و سنگ فرش نیز از سیمان یا بتن به کار می برند تا از جای گیری سفت و محکم آن ها اطمینان حاصل کنند. 
موضوع مهمی که در این جا بیش از هر چیزی اهمیت دارد این است که سیمان و بتن به کار رفته زیر این سطوح سخت باید به گونه ای باشد که از لبه های آن بیرون نزد و به بخش هایی که قرار است چمن مصنوعی در آن جا نصب شود، آغشته نگردد. زیرا به این ترتیب در نصب چمن مصنوعی تداخل ایجاد می شود.


مرحله دوم: اطمینان از تخلیه آب
زمانی که نصب موزاییک ها و سنگ فرش ها به پایان رسید، مطمئن شوید که زهکشی و تخلیه آب به خوبی صورت می گیرد. زمانی که به قیمت چمن مصنوعی بین موزاییک فکر می کنید، باید به کیفیت و خاصیت تخلیه آب نیز توجه داشته باشید، زیرا در صورتی که این نوارهای چمن مصنوعی در زهکشی آب محدودیت داشته باشند و یا اصلا امکان این امر وجود نداشته باشد، مطمئن باشید که هنگام باران، آب گرفتگی هایی ایجاد می شود و این موضوع اصلا خوشایند نیست و همه چیز را بر هم می ریزد. 
زمانی که می خواهید از شن و ماسه با خاصیت زهکشی در این پروسه استفاده کنید، باید از کیفیت این مواد مطمئن شوید تا به این ترتیب آب به خوبی از میان آن ها نفوذ و عبور کند. اگر این مواد زهکشی و تخلیه آب حداقل 80 درصد فشرده نشود، به مرور زمان ته نشین می گردد و شما مجبور هستید که چمن را در بیاورید و دوباره این پروسه را از اول تکرار نمایید.
مراقب باشید که در مرحله فشرده سازی، به موزاییک و سنگفرش فشار وارد نکنید، هم چنین از خشک و سفت شدن آن قبل از نصب چمن مصنوعی اطمینان حاصل نمایید. 
حالا نوبت پهن کردن رول کامل چمن مصنوعی به جای استفاده از نوارهایی از آن می باشد. به این ترتیب قیمت چمن مصنوعی بین موزاییک کاهش می یابد، زیرا تعداد روزهای کاری و نیروی انسانی و چسب و تجهیزات کمتری به کار می رود. 
با خرید چمن مصنوعی و تجهیزات مربوط به آن از تهیه کنندگان معتبری هم چون گروه چمن سرا، دیگر لازم نیست نگران کیفیت و عملکرد مناسب آن ها باشید. محصولات این گروه از باکیفیت ترین مواد ممکن ساخته شده اند تا بتوانند تمام و کمال رضایت مشتری را جلب نمایند.

باید اطمینان حاصل شود که حاشیه های چمن مصنوعی مطابق با محوطه مورد نظر می باشند و هر طرف با طرف دیگر هماهنگی دارد. 
سپس چمن مصنوعی باید حداقل یک ساعت به همین حالت بماند. این امر موجب می شود تا چمن مصنوعی بیشتر در جای خود قرار بگیرد و حالت نواری بین موزاییک ها نیز به خوبی نمایان گردد. برای که به این پروسه سرعت ببخشید، پیشنهاد می شود که روی چمن مصنوعی قدم بزنید تا زودتر جای اصلی خود را پیدا کند. 

مرحله سوم: محکم کردن چمن مصنوعی بین موزاییک
به فاصله یک سانتی متر به یک سانتی متر در مرکز ربان های چمن مصنوعی، میخ بزنید. این امر از این که بخش های مختلف چمن مصنوعی در طول برش یا حتی راه رفتن روی آن از هم جدا شوند، جلوگیری به عمل می آورد. 

مرحله چهارم: شروع به بریدن کنید
حالا زمان این است که از یک کاتر و چاقو تیز استفاده کنید و و برش کوچکی روی موزاییک و سنگ فرش ها بزنید. سعی کنید مطابق با حاشیه سنگ فرش، چمن مصنوعی را برش دهید تا دچار اشتباه نشوید. 

 

 

مرحله پنجم: پر کردن داخل چمن مصنوعی با شن و ماسه مخصوص
این مرحله بسیار مهم است و روی قیمت چمن مصنوعی بین موزاییک نیز تاثیر می گذارد. از جایی که مساحت چمن های مصنوعی کم است، شن و ماسه کمتری نیز باید به کار رود. بهتر است این کار به صورت دستی انجام شده و روی میزان شن و ماسه ای که در آن واحد ریخته می گردد، توجه بسیار زیادی شود. اگر هم از دستگاه های مخصوص برای ریختن این مواد استفاده می کنید، مراقب باشید که حتما به آرامی این پروسه را پیش ببرید. 
مرحله ششم: جدا کردن الیاف از هم
شانه زدن و جدا کردن الیاف بیش از اندازه می تواند لبه های چمن مصنوعی را بلند کرده و یا حتی میخ ها را از جای خود در بیاورد. از این رو از یک براش مخصوص استفاده کنید و به صورت عمودی و کاملا ملایم شانه بزنید. اگر مساحت چمن مصنوعی بین موزاییک بسیار زیاد است، شاید نیاز باشد که از جارو برقی استفاده کنید اما در هر صورت مراقب لبه های آن باشید. enlightenedدر چه مکان هایی می توانیم از ترکیبی از سنگ و موزاییک و چمن مصنوعی استفاده کنیم؟


 

 

فضای سبز با کفپوش سبز
ایجاد فضای سبز با کفپوشی از موزاییک یا سنگ فرش و چمن مصنوعی می تواند یکی از ساده ترین و جذاب ترین روش هایی باشد که می توانید حیاط منزل خود را رویایی و زیبا کنید. البته به این ترتیب قیمت چمن مصنوعی بین موزاییک نیز برای شما به صرفه تر خواهد بود. شما می توانید برای این که چشم اندازه حیاط خود را به طبیعت های واقعی نزدیک کنید از سنگ های تزئینی و ناهموار به کار ببرید. 

 

 

ساخت پیاده رو 
استفاده از موزاییک ها و سنگ فرش ها در اندازه های یکسان و هماهنگ برای استفاده در حیاط منزل و باغ ها بسیار گزینه مناسبی به نظر می رسد. همراه کردن آن ها با چمن مصنوعی می تواند طراوت خاصی به مکان مورد نظر شما بدهد. می توانید موزاییک ها را به گونه ای قرار دهید که زیر هر قدم قرار بگیرند و چمن مصنوعی لابه لای آن قرار داشته باشد. واقعا به نظر می رسد که در طبیعت قدم می زنید. 

 

 

ایوان های سبز و سنگی
به جای این که پاسیو، ایوان، بالکن و حتی روف گاردن خود را تنها با چمن مصنوعی بپوشانید، از موزاییک و سنگ هایی در بین آن ها استفاده کنید تا جلوه خاصی به محیط بدهید. به این ترتیب قیمت چمن مصنوعی بین موزاییک شما نیز کاهش می یابد. 
از طرف دیگر، نگهداری و دوام چمن مصنوعی نیز بیش از آن چیزی خواهد بود که انتظارش را دارید. 

 

یکی از مکان های که چمن مصنوعی می تواندآن را زیباتر کند استخر است برای آشنایی بیشتر با این چمن به مقاله چمن مصنوعی استخر سری بزنید.

اطراف استخر
اگر در حیاط منزل و ویلای خود استخر دارید، می توانید اطراف آن را با چمن مصنوعی و موزاییک یا سنگ فرش ها به زیباترین شکل ممکن تزیین کنید و از شفافیت آب، سبز بودن چمن مصنوعی و مدرن بودن سنگ فرش یا موزاییک ها لذت ببرید. واقعا این مجموعه نمای لوکسی به حیاط و استخر شما می بخشد و هم چنین امکان لیز خوردن را نیز به شدت کاهش می دهد. چه چیزی از این بهتر؟


با توجه به مواردی که در این مقاله گفته شد، به این نتیجه می رسیم که چمن مصنوعی یک محصول پرکاربرد و چند منظوره است که می تواند به روش های مختلفی به کار رود. یکی از این روش ها استفاده از چمن مصنوعی لا به لای موزاییک ها و سنگ فرش ها می باشد که الحق ترکیب بسیار دلپذیری و جذابی به نظر می رسد. 
بهتر است برای اطمینان از دوام و ماندگاری چمن مصنوعی، از تهیه کنندگان معتبری خریداری کنید. گروه چمن سرا با سال های سال سابقه در زمینه خرید و فروش چمن مصنوعی توانسته است تا در تمامی پروژه ها از جمله چمن منصوعی بین موزاییک، سر بلند بیرون بیاید. 
برای کسب مشاوره و یا گرفتن پاسخ سوالات خود، کافی است با متخصصان ما تماس بگیرید. شعار همیشگی ما این است که چشمان شما لیاقت بهترین ها را دارند.

 

نظرات

ناشناس
۱۳۹۹/۰۸/۱۶۰۱
پاسخکارتون عالیه. خسته نباشید
ناشناس
۱۳۹۹/۰۸/۱۶۰۱
پاسخسلام این چمن بین موزائیک چقدر قشنگ میشه
بپرسم متری چند در میاد برای یک حیاط 200متری؟