بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن سرا کاملا محفوظ می باشد

مشخصات چمن مصنوعی فوتبالی استاندارد

مشخصات چمن مصنوعی فوتبالی استاندارد
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/03/16 0 نظر

روز به روز محبوبیت چمن مصنوعی بیشتر و بیشتر می شود. نه تنها برای باشگاه های ورزشی، بلکه برای مدارس، دانشگاه ها و حوزه های شهری، چمن مصنوعی اغلب به دلیل مزیت های بیشماری که در مقایسه با چمن طبیعی دارد، انتخاب ارجح تری به شمار می رود.

مشخصات چمن مصنوعی فوتبالی استاندارد

نصب چمن مصنوعی فوتبالی نیز در ابتدای یک سرمایه گذاری بزرگ در نظر گرفته می شود، اما به مرور تمام هزینه های ابتدایی خود را جبران می کند و حتی بیشتر از آن موجب سودهی می گردد.

گروه چمن سرا با سابقه بیش از 20 سال در زمینه عرضه چمن های مصنوعی ورزشی و تزئینی برای پروژه های خانگی و تجاری و شهری، می تواند بهترین گزینه را به شما پیشنهاد دهد که دقیقا مناسب نیازها و بودجه شما می باشد. کارنامه درخشان چمن سرا خود گویای اعتبار بالا و ارائه محصولات باکیفیت و هم چنین جلب رضایت مشتریان می باشد.
 


مشخصات چمن مصنوعی برای زمین های فوتبالی چیست؟
شاید فکر کنید که چمن مصنوعی تنها یک نوع دارد که برای بیشتر باشگاه ها و زمین های ورزشی به کار می رود. اما تراکم، ارتفاع پایل، رنگ، مواد به کار رفته در الیاف، شکل الیاف و خیلی از موارد دیگر موجب به وجود آمدن انواع مختلفی از این محصول شده است که می بایست با بررسی دقیق خصوصیات زمین فوتبال و اهدافی که باید در آن جا اجرا گردند، به انتخاب بپردازید.


1.زمین فوتبال را ماندگارتر و قدرتمندتر می کند
حتی با استفاده روزانه، چمن مصنوعی نسبت به دیگر گزینه های در دسترس، ماندگاری بیشتری دارد. با نیاز به نگهداری اندک، چمن مصنوعی می تواند زیر پاهای بازیکنان تا بیش از 20 سال ماندگاری داشته باشد. به نظر عالی می رسد، این طور نیست؟
حالا این مورد را با زمین چمن قدیمی فوتبال مقایسه کنید که نیاز دارد بعد از هر بازی، رسیدگی ویژه ای به آن شود، زیرا  همه چیز در یک چشم بر هم زدنی تبدیل به کثیفی و گل لای و کنده شدن چمن ها می شود.
اما در مقابل، چمن مصنوعی فوتبالی با چرخش های سریع، حرکات تیز و یا سر خوردن روی زمین بازیکنان، به یک ویرانه تبدیل نمی شود. الیاف این محصول به‌قدری قدرتمند است که به هیچ وجه زیر پاها لگد مال نمی گردد و می تواند بعد از هر بازی نیز دوباره همان ظاهر زیبا و باطراوت خود را حفظ کند و مهیای دوره بعدی شود.

سلامت بازیکنان را با یک سطح نرم و لطیف و صاف و هموار حفظ می کند
زمانی که زمین خاکی یا چمن طبیعی را برای زمین ورزشی در نظر می گیرید، در واقع ریسک جراحت های ناگوار و خطرناک برای بازیکنان را خواه یا ناخواه افزایش می دهید. الیاف نرم و لطیف چمن مصنوعی مانند یک لایه محافظ عمل می کند که نه تنها برای یک بازی بلکه برای سانس های متعدد، می تواند جان و سلامتی بازیکنان را نجات دهد.

از همه مهم تر، هیچ توقفی و وقفه ای در طول بازی یا بین سانس های بازی فوتبال برای ترمیم و تعمیر چمن ها و یا تمیز کردن آن ها نیاز نیست.
هم چنین قابلیت زهکشی و تخلیه آب چمن مصنوعی بسیار بالا می باشد از این رو در روزهای بارانی نگران غیر قابل استفاده شدن زمین و شرایط سخت بازی نباشید.

میزان نگهداری کم به معنی هزینه و خرجکردهای پایین است
همان طور که در بالا گفتیم چمن مصنوعی یک سرمایه گذاری است که در مدت کوتاهی هزینه و وقتی که برای آن گذاشته اید را جبران می کند. نگهداری از چمن های طبیعی تا همیشه سبز و سالم بماند، چیزی است که بسیاری از مدارس و دانشگاه ها از عهده پرداخت آن بر نمی آیند، به همین دلیل احساس می کنند که ناگزیر به استفاده از چمن های طبیعی هستند.

 

اما چمن مصنوعی تمامی این هزینه ها را از میان بر می دارد. یعنی قطعا می توانید با هرس کردن، کوتاه کردن چمن ها و از بین بردن علف های هرز در گوشه و کنار و غیره خداحافظی کنید و هم چنین دیگر خبری از خرید تجهیزات و ابزارهای گران قیمت که فقط موجب کسری بودجه تان می شود، نخواهد بود.

از طرف دیگر، نیاز به استفاده از سیستم های آبیاری قطره ای و یا فواره های آبپاشی در فصل های خشک و گرم سال به طور کلی حذف می گردد. این موضوع خود موجب می شود تا به جای پرداخت هزینه های هنگفت قبض آب، آن بخش از بودجه را برای دیگر بخش های مهم و اساسی زمین فوتبال هزینه کنید.

چمن مصنوعی فوتبالی روی روند بازی تاثیر می گذارد
از جایی که الیاف روی لایه بکینگ محکم کوک خورده اند، سطح مقاوم و استوار تری زیر پای بازیکنان به وجود می آید که نه تنها جا به جای نمی شود و بلکه مانع موجب افتادن و لیز خوردن آن ها می گردد، حتی اگر شرایط آب و هوایی مطلوب نباشد.
هم چنین زمانی که سطح بازی از استحکام و بالایی برخوردار باشد بازیکنان نیز در انجام تکنیک های بازی و عملکرد بهینه دستشان باز می باشد و می توانند بهترین نتیجه را رقم بزنند..

 

چمن مصنوعی روی محیط زیست تاثیر سوئی نمی گذارد
با پیشرفت در ساخت چمن های مصنوعی، تمامی اصول حفظ محیط زیست رعایت می گردد.
زیرا چمن مصنوعی در تمام طول سال موجب صرفه جویی در میزان آب مصرفی می شود. به دلیل عدم نیاز به نگهداری نیز میزان آلایندگی کاهش یافته و از تجمع  زباله در محیط زیست جلوگیری به عمل می آید. از همه مهم تر هیچ ماده سمی و شیمیایی وارد آب های زیرزمینی نمی شود و حیات وحش و محیط زیست را به خطر نمی اندازد.

چمن مصنوعی اقتصادی است
یکی از اولین و مهم ترین دلایل انتخاب چمن مصنوعی فوتبالی به صرفه بودن و کاهش هزینه های آن می باشد. اگر بخواهید به طور کلی حساب کنید، مخارج مربوط به چمن های طبیعی در طول سال نسبت به چمن مصنوعی بسیار سرسام آور است، شاید حتی فکرش را نکنید اما بخش عمده ای از بودجه باشگاه ها به همین منظور صرف می شود.
به همین دلیل است که برخی از مشهورترین باشگاه های سراسر دنیا که محلی برای برگذاری مسابقات و رقابت های حساس می باشد، چمن مصنوعی را برای سطح بازی در نظر می گیرند. این خود قوت قلبی برای سایر باشگاه های بزرگ و کوچک و حتی زمین های ورزشی عمومی و خانگی است.


زمین بازی چند منظوره
شما با استفاده از چمن مصنوعی فوتبالی می توانید زمین را برای ورزش ها و بازی های دیگر هم فراهم کنید. از این رو کسب درآمدتان از زمین چمنی که هزینه های سنگینی هم روی دوشتان نمی گذارد، به طور صعودی افزایش می یابد.
الیاف چمن مصنوعی از موادی ساخته شده است که نه تنها نرم و لطیف احساس می شود، بلکه مقاومت بالایی در برابر تردد مداوم و فشار و سنگینی که به آن وارد می شود، دارد. به این ترتیب  زمین چمنی شما می تواند پذیرای مسابقات و بازی های متعددی در طول شبانه روز باشد، همه این ها در حالی است که لازم نیست درباره ترمیم و احیای چمن ها فکر کنید و یا گروهی را برای مراقبت از آن استخدام کنید. همه چیز برای روز بعد آماده و مهیا است.


زمین فوتبال در هر فصل از سال قابل دسترسی می باشد
ممکن است بارها از گوشه و کنار و اخبار شنیده باشد که برخی از مسابقات به دلیل آب و هوای نامناسب و شرایط سخت زمین بازی، کنسل می شوند. جدا از این که چه برنامه ریزی هایی برهم می ریزد، چه تلاش و زمان هایی بابت آماده سازی و مهیا کردن امور مربوط به برگزاری بازی هدر می رود و تمرینات مداوم بازیکنان بی نتیجه می ماند، باشگاه از نظر مالی متحمل ضرر زیان بسیاری می شود.

چمن مصنوعی فوتبالی به دلیل این که از مواد ضدآب تشکیل شده و سیستم زهکشی بسیار قدرتمند تر از چمن طبیعی دارد، شرایط را در هر لحظه برای بازیکنان فراهم می کند تا بتوانند با خیال راحت و بدون محدودیت روی بازی و تاکتیک هایی که اجرا می کنند تمرکز داشته باشند.
•    اگر بخواهیم روزهای بارانی را در نظر بگیریم: آب باران بلافاصله توسط چمن مصنوعی تخلیه می شود و از این رو هیچ آبگرفتگی در سطح زمین فوتبال دیده نمی شود.
•    اگر بخواهیم روزهای گرم و سوزان مانند تابستان را در نظر داشته باشیم: چمن مصنوعی مدرن و پیشرفته مجهز به سیستم و تکنولوژی خنک کننده است که به این معنا می باشد که خیلی زود دمای خود را کاهش می دهد. از طرف دیگر کارهای ساده و جزئی مانند آبپاشی نیز موجب سریع خنک شدن آن می گردد.
•    اگر هم بخواهیم وزش باد را در نظر بگیریم: چمن مصنوعی با زمین خاکی زیر خود فاصله زیادی دارد و به همین دلیل، گرد و غبار به پا نمی کند که میدان دید بازیکنان محدود شود.


نکاتی که در خرید چمن مصنوعی فوتبالی باید رعایت کنید:
•    انتخاب چمنی که از مواد مرغوب و باکیفیت ساخته شده باشد
•    چمنی که کیفیت رنگ آن تضمین شده باشد و در برابر عبور و مرور و تابش مستقیم نور خورشید محو نگردد
•    چمنی که الیافی با قابلیت ارتجاعی بسیار بالایی دارد
•    چمن مصنوعی توسط کادر مجرب و فنی به طور حرفه ای و اصولی نصب شود

اگر دوست دارید از مزایای چمن مصنوعی فوتبالی آگاه شوید به مقاله مزایای چمن مصنوعی فوتبالی سری بزنید


حرف آخر
نصب چمن مصنوعی برای زمین های فوتبال یک روش به صرفه برای داشتن سطح مناسب و زیبا می باشد که نه تنها می تواند میزبان تیم های حرفه ای باشد، بلکه محل مناسبی برای تمرین کردن تیم های سطح پایین و مبتدی و یا حتی بازی نوجوانان و کودکان می باشد.
انتخاب و اعتماد به چمن مصنوعی، می تواند دنیایی از آسودگی خیال و مخارج کمتر را برای شما به ارمغان بیاورد.

نظرات