بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن سرا کاملا محفوظ می باشد

چمن مصنوعی مناسب مدرسه

چمن مصنوعی مناسب مدرسه
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/09/16 1 نظر

 دیگر نصب چمن مصنوعی مناسب مدرسه و فوم محافظ زیر آن بسیار سریع و راحت می باشد و همین امر نیز موجب کاهش هزینه های مسئولان مدارس در طول سال تحصیلی می شود، چرا که نیازی به نگهداری و رسیدگی خاصی (که برای چمن های طبیعی بسیار حیاتی و ضروی می باشد) ندارند. 
 

 

چمن مصنوعی مناسب مدرسه

به طور کلی استفاده از فوم محافظ زیر چمن مصنوعی خیلی ضروری نیست، اما به دلیل این که اغلب این چمن های مصنوعی روی سطح سیمانی و آسفالتی حیاط مدرسه نصب می شوند، استفاده از آن به یک امر واجب و ضروری تبدیل می گردد. 
 

گروه چمن سرا به عنوان تهیه کننده شناخته شده چمن مصنوعی در ایران، می تواند خیال شما را بابت کیفیت چمن مصنوعی و فوم محافظ زیر آن راحت کند، چراکه کیفیت در این جا رمز ماندگاری و طول عمر حیاط سبز مدرسه می باشد. فوم محافظی که کیفیت بالایی نداشته باشد، رطوبت را جذب می کند و یا به سادگی خاصیت خود را از دست می دهد. 


در هر صورت دلایل بسیاری وجود دارد که موجب می شود تا به نصب این فوم های محافظ زیر چمن مصنوعی ترغیب شوید، همراه ما باشید تا به برخی از مهم ترین آن ها بپردازیم:


1.موجب کاهش آسیب به سر دانش آموزان می شود

این یکی از مهم ترین مزیت های فوم محافظ برای افرادی است که می خواهند از چمن مصنوعی مناسب مدرسه و زمین بازی استفاده کنند. 
به این منظور گروه چمن سرا برای اطمینان از امن و باکیفیت بودن چمن مصنوعی و فوم محافظ زیر آن، تست و آزمایشی را انجام می دهد. این تست شامل انداختن یک جسم نیم کره به سنگینی سر یک انسان است تا تاثیر برخورد سر با سطح چمن مصنوعی که از فوم محافظ زیر آن استفاده شده است، مورد بررسی قرار گیرد. 
سرانجام در پایان این تحقیقات و آزمایشات مشخص شد که چمن مصنوعی مرغوب و باکیفیت دارای حداقل ارتفاع بحرانی و خطرناک 1.7 متری برای جلوگیری از آسیب به سر است. 
اما در برخی مکان ها مانند مدارس و زمین های بازی، ریسک افتادن دانش آموزان بیش از 1.7 متری وجود دارد و دلیل این امر هم به وجود وسایل بازی و تفریح و ورزشی موجود در حیاط مدرسه باز می گردد. به طور کلی حدود 200000 کودک در هر سال در زمین های بازی و حیاط مدرسه آسیب می بینند که حدود 40000 آن ها نیازمند مراجعه به بیمارستان می باشند. 
تحت این شرایط است که استفاده و نصب فوم محافظ بسیار ضروری تلقی می گردد، زیرا می تواند ارتفاع بحرانی افتادن از سطح مورد نظر را افزایش دهد و از آسیب به سر جلوگیری نماید. 
طبیعت و ماهیت نرم و لطیف و قابلیت ارتجاعی فوم محافظ می تواند ریسک آسیب به دانش آموزان و کودکان را در حین بازی و ورزش به شدت کاهش دهد. 


2. سطح نرم و لطیفی را زیر پا مهیا می نماید
شاید در حالت عادی لازم نباشد که از فوم محافظ زیر چمن مصنوعی برای مصارف خانگی و حتی تجاری استفاده کنید، اما استفاده از این مورد در زیر چمن مصنوعی مناسب مدرسه موجب می شود سطح نرم و لطیفی زیر پاهای دانش آموزان فراهم بیاید. در واقع راه رفتن روی این سطح، مانند راه رفتن و قدم زدن روی ابرها می باشد.
این یک احساس منحصر به فردی است که فضای سبز و زمین بازی مدرسه را برای دانش آموزان و بچه ها لذت بخش و خوشایند می سازد. 
نرمی و لطافت این لایه هم چنین محیط امن تری را مهیا می نماید و از بچه ها در حین فعالیت های بدنی و بازی و سرگرمی محافظت می کند.
 به تجربه ما، بچه ها عاشق بازی کردن روی چمن های مصنوعی می باشند، آن ها این احساس نرمی و لطافت را زیر پاها خود دوست دارند و از این واقعیت که می توانند از چنین سطح و زمینی در تمام روزهای مدرسه استفاده کنند، لذت می برند. 
در هر صورت، وجود فوم محافظ شدت آسیب به بچه ها را کاهش می دهد و محیط امن تری را برای بازی و فعالیت آن ها فراهم می نماید. این موضوع این معنا می باشد که نگرانی مسئولان مدارس و والدین بسیار کمتر خواهد بود. 


3. زمین آسفالتی و سیمانی مدرسه به یک محیط شاد و جذاب تبدیل می شود
با استفاده از فوم محافظ زیر چمن مصنوعی مناسب مدرسه می توانید به راحتی حیاط خشک و بی روح و سطح سیمانی و آسفالتی مدارس را به یک مکان سبز و شاد و سطح لغزنده حیاط را در روزهای بارانی، به یک محیط امن و بی خطر برای بازی و فعالیت بچه ها تبدیل کنید.


از طرف دیگر نصب چمن مصنوعی مناسب مدرسه و فوم محافظ زیر آن بسیار سریع و راحت می باشد و همین امر نیز موجب کاهش هزینه های مسئولان مدارس در طول سال تحصیلی می شود، چرا که نیازی به نگهداری و رسیدگی خاصی (که برای چمن های طبیعی بسیار حیاتی و ضروی می باشد) ندارند. 
نصب چمن مصنوعی و فوم محافظ زیر آن در حیاط مدارس نیز بسیار ساده است، زیرا در بیشتر مواقع کف حیاط مدرسه از قبل سیمانی و آسفالتی و صاف و هموار می باشد و نیاز به زیر سازی ندارد. 


اگر هم حیاط مدرسه شما قدیمی است و دچار ترک خوردگی می باشد، می توانید کل سطح را تخریب کنید و از یک پایه ساده برای چمن مصنوعی استفاده کنید. 

4. فوم محافظ می تواند پستی و بلندی های حیاط مدرسه را بپوشاند
زمانی که فعالیت های ورزشی مهمی از جمله والیبال و فوتبال و غیره در مدرسه انجام می شود، وجود یک سطح صاف و هموار از اهمیت بالایی برخوردار می گردد. 
یکی از ساده ترین و البته کم هزینه ترین روش ها برای صاف و هموار کردن زمین بازی دانش آموزان استفاده از چمن مصنوعی مناسب مدرسه به همراه فوم محافظ زیر آن می باشد. 
اگر از چمن مصنوعی به تنهایی در حیاط ناهموار مدرسه استفاده کنید، باز هم پستی ها و بلندی هایی قابل مشاهده و قابل لمس خواهند بود. اما فوم محافظ علاوه بر این که زیر پا نرم و لطیف احساس می شود، می تواند به خوبی این نواقصات را بپوشاند، گویی که انگار از اول هم وجود نداشته اند. 


5. موجب کاهش هزینه های مدارس می شود
مزیت دیگر استفاده از فوم محافظ این است که موجب کاهش هزینه های و خرجکرد های مدیران و مسئولان مدارس می شود. 
نصب عادی چمن مصنوعی مناسب مدرسه شامل حفاری حدود 75 تا 100 میلیمتر زیر ارتفاع تمام شده چمن جدید است. 
اما استفاده از فوم محافظ زیر چمن مصنوعی پروسه نصب را متفاوت خواهد کرد. به طور مثال اگر سطح قبلی سیمانی یا آسفالتی باشد، تنها کافی است که سطح قبلی تمیز شود و سپس با استفاده از چسب مخصوص، فوم محافظ نصب می گردد و در نهایت چمن مصنوعی روی آن نصب خواهد شد. 

 

این پروسه نسبت به نصب معمولی چمن مصنوعی مناسب مدرسه که شامل زیرسازی می شود، ارزان قیمت تر است اما شما میتوانید با مطالعه مقاله قیمت چمن مصنوعی برای مدرسه بیشتر راجع به قیمت  اطلاع بدست آورید.


6. نصب چمن مصنوعی سریع تر و ساده تر انجام می پذیرد
ما یاد گرفتیم که استفاده از فوم چمن مصنوعی نیاز به زیرسازی زمین را از بین می برد. 
بدون وجود این زیرسازی ها و حفاری ها نیز کار نصب چمن مصنوعی نیز ساده تر خواهد شد. در غیر این صورت برای زیر سازی در ساده ترین حالت ممکن باید برای به منظور حفاری، زمین را بیل بزنید و خاک و سنگ را با چرخ دستی و فرغان به محل دیگری منتقل کنید. این کار برای افرادی که عادت به انجام این دست کارها ندارند، یک مشکل بزرگ به شمار می رود. 
اما ذات و ماهیت فوم محافظ این است که بسیار سبک می باشد و نصب آن بسیار بی دردسر و ساده انجام می پذیرد.
تنها کافی است که رول فوم را در محل مورد نظر باز کنید و با چسب یا هر ماده تثبیت کننده دیگری، ثابت نمایید. 


نتیجه گیری
حالا می دانید که استفاده از فوم محافظ زیر چمن مصنوعی مدارس، چه مزیت هایی دارد. نکته ای که حالا باید بیش از هر چیزی به آن دقت کنید، کیفیت فوم محافظ است. 
شما تنها با تکیه و اعتماد بر یک تهیه کننده خوب چمن مصنوعی می توانید اعتماد لازم را کسب کنید. گروه چمن سرا اصالت و اعتبار خود را در طول انجام پروژه های مسکونی و تجاری موفق مختلفی اثبات کرده است. سال ها است که کیفیت خوب محصولات گروه چمن سرا، تضمین و اعتبار مهمی برای مشتریان به شمار می رود. 
برای کسب اطلاعات بیشتری درباره نصب فوم محافظ زیر چمن مصنوعی مناسب مدرسه، لطفا با تیم متخصص و فنی ما تماس بگیرید و اجازه دهید که در این مسیر سبز، شما را همیاری کنیم. 

نظرات

۱۳۹۹/۰۹/۱۶۰۰
پاسخممنون از مطالب خوبتون
راجب چمن مناسب تراس هم مقاله بگذارید .