بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن سرا کاملا محفوظ می باشد

چمن مصنوعی ویلا

چمن مصنوعی ویلا
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/12/07 0 نظر

زمانی که نیاز داریم برای آرامش و رفع خستگی به ویلای خود برویم دوست داریم در هر لحظه از فضای ویلا لذت ببریم پس باید ویلایی داشته باشیم که زیبا باشد سر سبز باشد و بتوانیم در آن آرامش بگیریم و استرس ها  را از خود دور کنیم ممکن است در هر زمان و فصلی نیاز به آرامش داشته باشیم و بخواهیم به ویلای خود برویم پس ویلا باید همیشه به من لذت دهد .
 

چمن مصنوعی ویلا 

 

 

طراحی فضای سبز
همه این مکان ها نیاز به فرش سبز دارد تا زیباتر شود پس بهترین گزینه چمن هست که زیبایی بی نظیر به ویلای ما می دهد و همیشه طبیعت را در محیط شخصی خود داریم . اما چمن کاری شرایطی دارد که باید در نظر گرفت در ادامه به بررسی عواملی که در طراحی فضای سبز مهم است می پردازیم:


تهیه بذر چمن 
برای داشتن یک زمین چمن خوب باید بذر مرغوب تهیه کرد که این کار نیاز به هزینه و زمان دارد و با تغیر فصل باید تکرار شود و سالانه باید برای تهیه بذر هزینه کنیم .


آماده سازی خاک جهت کاشت چمن 
قبل از کاشت چمن باید خاک مناسب چمن کاری را تهیه کرد و همچنین خاک باید شخم زده شده سپس سفت کاری شود که برای این کار نیروی انسانی و همچنین ماشین و ابزار مخصوص این کار لازم است .


کاشت چمن 
بعد آماده سازی خاک باید بذر چمن ها را بکاریم که این کار نیاز به تخصص دارد و باید بدانیم در هر متر مربع چه میزان بذر بریزیم و بتوانیم به شکلی بذر پاشی کنیم که چمن یکدست و زیبایی داشته باشیم .


کود دهی 
بعد کاشت بذر چمن  باید به زمین کود داد تا چمن ها رشد کنند  بنابراین نیاز به خرید کود مناسب می باشد. متاسفانه این کود ها هم بوی بدی دارند و هم آلودگی دارند و باعـث تجمع حشرات می شوند اما باید  برای مدتی باید با این شرایط کنار بیایید تا چمن زیبا داشته باشید .

آبیاری
نیاز مهم دیگری که چمن برای رشد به آن احتاج دارد آب هست .آبیاری چمن باید به شکلی انجام شود که بذر چمن جابه جا نشود و تقریبا هر روز به آبیاری نیاز است که باید در زمان خاص نیز انجام شود. در شرایط کنونی که با مشکل کم آبی مواجه هستیم آبیاری چمن خود یک منبع مصرف بی رویه آب محسوب می شود. 

 

هرس کردن 
بعد از مدتی که باید صبر کنیم تا چمن رشد کند و بتوانیم بالاخره زمین سبزی داشته باشیم کم کم با رشد چمن ها باید به فکر کوتاه کردن چمن باشیم برای این کار باید حتما ماشین چمن زنی تهیه کنیم و چند وقت یکبار این کار را انجام دهیم که نیازمند زمان زیادی می باشد همچنین فردی متخصص باید این کار را انجام دهد .

 

 

در آخر
چمن مصنوعی ویلا بهترین راه برای زیبا کردن ویلای ما می باشد .به کمک چمن مصنوعی می توانیم فضای ویلا را به هر شکلی خواستیم طراحی کنیم می توانیم زمین فوتبال –زمین بازی کودک-استراحت –زمین بازی حیوانات خانگی و...داشته باشیم که همیشه سبز  باشد و نیاز به مراقبت های دائمی نداشته باشد .
می توان زمانی که باران یا برف می بارد یک صندلی و یک چتر روی چمن سبز خود بگذاریم و از زیباترین نعمت های خدا لذت ببریم و بهترین لحظات زندگی خود را بسازیم. 
بهترین دورهمی ها – بهترین لحظات با فرزندانمان-بهترین لحظات با عزیزان –بهترین خاطرات را می توان روی چمن مصنوعی ساخت.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین محصولات

محصولات مرتبط